Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~ Aşağıdaki İlan Panosu, yeni duyuru eklendiğinde kızaracaktır. Güncel duyuruları oradan takip edebilirsiniz.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

♫ Müzik ♫

3 posters
YazarMesaj
Marchill Zarëch Hussman
Müdür
Marchill Zarëch Hussman

Evcil Hayvanı : Karıncayiyen.
Lakap : Blonde
Rp Yaşı : 52
Kan Statüsü : Safkan
Rp Partneri : Only God
Desteklediği Taraf : Dark
En Belirgin Özelliği : Sert

♫ Müzik ♫ Empty
MesajKonu: ♫ Müzik ♫   ♫ Müzik ♫ I_icon_minitimeC.tesi Kas. 22, 2008 2:56 pm

Bu başlığa dinlediğiniz, çaldığınız, anlatmak istediğiniz, kötülemek istediğiniz ya da kısacası sizi ifade eden müzik türünden bir şeyler döktürün.
M. Murphy Cellicheash
Quidditch Profesörü ve Gryffindor Bina Sorumlusu
M. Murphy Cellicheash

♫ Müzik ♫ Empty
MesajKonu: Geri: ♫ Müzik ♫   ♫ Müzik ♫ I_icon_minitimePaz Kas. 23, 2008 4:42 am

Örneğin;

Ben Heavy Metal hastası bir insanım. Heavy Metal dışında, metal olarak adlandırılan müziklerden nefret ederim. Ancak bunun yanında ortamına göre Arap Şükrü ya da Enya da dinlerim. Biraz ruh halimle alakalı. Ama asla ve asla, hiçbir ortamda Serdar Ortaç, İsmail YEKA ve bunun gibi kendinibilmezlerin yaptıkları şeyi dinlemem. Dinlettirmem !
M. Murphy Cellicheash
Quidditch Profesörü ve Gryffindor Bina Sorumlusu
M. Murphy Cellicheash

♫ Müzik ♫ Empty
MesajKonu: Geri: ♫ Müzik ♫   ♫ Müzik ♫ I_icon_minitimePaz Kas. 23, 2008 4:47 am

Örneğin;

Keman, elektro gitar, bas gitar, klavye, kemençe, yan flüt, ney çalarım. Daha çaldığım bir çok enstrüman vardır ve çoğunu da iyi çalarım. Daha önce hiçbir grupla çalmadım ve yakın bir zaman içinde de çalmayı düşünmüyorum. Bunun iki nedeni var. Birincisi tamamen benim tarzıma uygun birilerini bulmak zor. İkincisi ise grup kurup, çalmanın çok ciddi bir iş olduğunu düşünüyorum. Ve bu bağlamda kendimi tamamen grubumun yaptığı ve yapacağı işlere vermek istiyorum. Ve yapacağım işin sadece kendi çevremde ya da Türkiye'de değil, tüm dünya tarafından dinlenmesini istiyorum. Örneğin Children of Bodom gibi Finlandiyalı olup da tüm dünya tarafından tanınmak gibi. Bunu yapabilmek için sadece müzik yapmak ve bu kafayı iyi benimsemiş kişilerle bir arada olmak gerektiğinden, şimdilik askıda. Zaten yapacağım daha çok şey var bundan önce.
Romina M. Levy
Slytherin I. Sınıf
Romina M. Levy

Rp Yaşı : 11
Kan Statüsü : Safkan
Rp Partneri : İstemiyor.

♫ Müzik ♫ Empty
MesajKonu: Geri: ♫ Müzik ♫   ♫ Müzik ♫ I_icon_minitimePaz Kas. 23, 2008 5:23 am

Grup kurmanın ciddi iş olduğu konusunda üsttekine katılıyorum; sorumsuz değilim ama başkalarına karşı sorumluluk almaktan nefret ederim bu yüzden şimdiye kadar çok niyetlendiysek de pek istemedim. İlla ki bir sanat icra edeceksem kendi başıma yapmayı tercih ederim, böylece bir başarısızlık durumunda hesap vereceğim tek kişi de kendim olurum..

Neyse, konudan sapmayayım. Maymun iştahım sağolsun bir dolu müzik aletine el atmış bir insanım ama hiçbirinde dikiş tutturamadım. Bir tek kemanımın yeri ayrıdır, yakın zamanda geri dönüş için hazırlıklara başladım. Bunun dışında yaklaşık iki sene şan dersi aldım, caz söylemeyi sevdiğim halde opera eğitimi verdikleri için soğudum. Zaten ses tellerim fena halde pas tutmuş durumda, bakalım tekrardan açabilecek miyiz...

Favori müzik türleri... Hepsini yazmak istersem liste uzar, gerek de yok. Indie, garage punk, post punk, surf, rock n roll, rockabilly, swing, jazz, electronica şeklinde uzar gider. Türkçe müzik dinlemiyorum, sebebi de "Ben sırf yabancı müzik dinlerim, süperim." zırvasıyla prim yapmak değil, ülkede benim zevkime hitap eden kişilerin bir elin parmağını geçmemesi. Dinletemeyenler utansın diyor ve devam ediyorum. 30'ların, 40'ların atmosferine bayıldığımdan bu dönemden kalma müzikleri de şahane buluyorum. Ruth Etting, Jane Froman, Russ Columbo ve tabi ki Edith Piaf dinlemeyen ama merak edene tavsiye edilir. İlerleyip 50'lere 60'lara gelelim, Elvis Presley ile başlayalım. Bu dönemin "sailor" temalı komik ve abuk şarkılarına bayıldığımdan Diane Renay'i de öneririm, seven varsa eğer. Ek olarak; Tony Bennett, Bill Haley and His Comets, Jacques Brel, Nat King Cole, Chuck Berry, Jo Stafford, Frankie Lane (nefis bir sesi vardır), Little Richard, Fat's Domino... Rock n Roll ve 50'lerde sevdiklerim bunlar. ^^

60'lar ve sonrasına da geçiş yaparım bir ara. ^^
https://darksideofhogwarts.yetkin-forum.com/lejant-f6/romina-m-le

♫ Müzik ♫
1 sayfadaki 1 sayfası