~ Aşağıdaki İlan Panosu, yeni duyuru eklendiğinde kızaracaktır. Güncel duyuruları oradan takip edebilirsiniz.

AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Rp Yorumlama

YazarMesaj
Christina A. Carlisle
Kara Büyü Profesörü ve Slytherin Bina Sorumlusu

Rp Yaşı : 25
Kan Statüsü : Safkan
Desteklediği Taraf : Karanlık Taraf
En Belirgin Özelliği : Soğuk ve Gizemli

MesajKonu: Rp Yorumlama   Cuma Kas. 07, 2008 11:37 am

Rp'lerimi bilenler benden başlayabilir yoksa bir sonraki mesajı bırakan üyeyi yorumlayabilirsiniz ^^

Slytherin I. Sınıf

Rp Yaşı : 11
Rp Partneri : İstemiyor.

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Cuma Kas. 07, 2008 12:52 pm

Çook beğendiğim bir RPci. Benim için mazide kalmış bir sitede tanıştık, oradaki RPsinden bilirim. Betimlemeler çok iyi, karakterleri genelde belli bir çizgide sanırım bu yüzden oldukça hakim. Üslubu, uzunluğu, karakteri yansıtışı çok başarılı. Okumaktan çok zevk aldığım bir RPci, umarım bu sitede de bol bol RP yapma fırsatımız olur. ^^
Kullanıcı profilini gör http://darksideofhogwarts.yetkin-forum.com/lejant-f6/romina-m-le
Lleweyn Chloris
Kehanet Profesörü ve Ravenclaw Bina Sorumlusu

Asa : Maun - Anka Teleği - 13.5 Inch - Yarı Esnek
Evcil Hayvanı : Tarantula - Armen -
Lakap : Hoşlanmaz ancak Lle diyen vardır.
Desteklediği Taraf : Tarafsız
En Belirgin Özelliği : Ağırbaşlı ve mantıklı. Yarı-vampir.

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Ptsi Kas. 10, 2008 7:04 am

Çatlak kazandaki rpne göre yorumluyorum;

Öncelikle uzunluk gayet iyi. Betimlemeler yerinde kullanılmış, anlatıma renk katmış. Kullanılan dil akıcı, konuşmaların az olması da paragrafların bütünü için daha iyi. İmla hataları varsa da gözüme çarpmadı. Ben okurken sıkılmadım, aksine eğlendim diyebilirim.

Benim rpm; http://darksideofhogwarts.yetkin-forum.com/kemik-kan-f75/karanln-zinden-t84.htm#573
Kullanıcı profilini gör
Roxanne Anjela Bordéaux
Ravenclaw I. sınıf

Asa : Veela saçı & Baykuş Tüyü
Evcil Hayvanı : Kedisi ~ Brumeuxuse
En Belirgin Özelliği : Cana yakınlığı

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Çarş. Kas. 12, 2008 12:29 pm

RPne bakmama bile gerek yoki yıllar boyunca senin RPlerini okudum. Asla sıkıcı uzunlukta olmadı. Duygularını biraz kapalı da olsa yansıttın. Renklendirmeler betimlemeler ve olayları yorumlamalar çook güzeldi. Hiç imla hatası da yapmazsın. Okurken zevk almamak mümkün değil.

Karakter kartımda var..
Kullanıcı profilini gör
Jeremy Nathan Blanchett
Slytherin I. Sınıf

Desteklediği Taraf : Dark Side ~

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Çarş. Kas. 12, 2008 2:14 pm

Betimlemeler, duygularını yansıtman, renkler harika ^^ Uzunlukta çok güzel, Olay falan süper xD Okumaktan zevk aldım ^^
Kullanıcı profilini gör
Laudonia Ann Campbell
Eski Yazıtlar Profesörü

Asa : 18 inç/Abanoz/Tek Boynuzlu At Kılı/Bükülmez
Evcil Hayvanı : Hoşlanmaz
Lakap : Laud
Desteklediği Taraf : Karanlık
En Belirgin Özelliği : Gerçekçi, İçten Pazarlıklı

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Çarş. Kas. 12, 2008 2:17 pm

Betimlemeler güzel... Uzunluk gayet iyi. Ama ilk paragraflarda kendimi kaybettim bir ara xD Ne olmuştu ya falan oldum xD Ama güzel... Tebrikler... Zevkle okudum.

Slytherin I. Sınıf

Asa : Gül Ağacı - Veela Saç Teli - 14 Inch - Esnemez
Lakap : Lakap takılmasından nefret eder.
En Belirgin Özelliği : Çıkarları doğrultusunda hareket eder.

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Perş. Kas. 13, 2008 7:49 am

Uzun uzun yorumlamaya üşendim şimdi o yüzden sadece hoşuma gitmeyen yerlere değineceğim. İtalic yapılması bence rplerin görüntüsünü bozuyor, onun yerine size=11 yapmalısın bence. Birde betimlemeler az gibi sanki, duygu anlatımı gayet hoş da yer tasviri pek az. Bunların dışında bence eksiğin yok. Birde uzunluğa değinecektim ancak betimlemeler çoğaltılınca rpde uzar. [ Sanki ben her zaman çok uzun yapıyormuşum gibi de o_O ]
Kullanıcı profilini gör
Romina M. Levy
Slytherin I. Sınıf

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Perş. Kas. 13, 2008 7:54 am

Büyük Salon RPne dayanarak çok beğendiğimi söyleyebilirim, uzun rp okumayı seviyorum ve uzunluğu gayet iyiydi. Betimlemeler ve karakteri yansıtışın hoşuma gitti, güçlü yanları kadar zayıf yanlarını da göstermişsin gibi geldi bana. Renk seçimi çok uyumlu, boyut, betimleme ve paragraf düzeni iyi. Hem göze hitap ediyor hem de kolay okunuyor. Çok iyi ^^
Kullanıcı profilini gör http://darksideofhogwarts.yetkin-forum.com/lejant-f6/romina-m-le
Spencer Jude Warrington
Ravenclaw I. sınıf

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Perş. Kas. 13, 2008 3:18 pm

Bu yorumu benim yapmam pek sağlıklı olmayabilir, yanlıyım çünkü. Yanlıyım evet, senin hızına ve rp kabiliyetine hayranım. Karakterlerin iç konuşmaları, çözümlemeleri ve bir karakteri tam anlamıyla oturtman.. Ayrıntılarda güzel betimler yapman, okurken akıp gitmesi ve anlamadan rpnin sonuna gelmek.. Ne diyeyim ki gerçekten bayıldığım rpcilerdensin. Hadi yaz da biz de okuyalım diyorum hep. Biliyorum cevap da yazmalıyım sana bu arada xD

Bu sitede rpm var ama başka sitelerde bu karakteri görüp okumuşsanız ya da başka karakterlerimi biliyorsanız onlara göre yapmanızı tercih ederim sanırım
Kullanıcı profilini gör
Lucianna Anabelle Lincoln
Slytherin I. Sınıf

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   C.tesi Kas. 22, 2008 5:39 am

Ailecek takip ediyoruz. Hastayız rplerine. Özellikle Lulu rplerine. Ama ben şahsen Patrick ve Spencer'a da hayranım. Bir an önce Lucianna-Spencer rpsi bekliyorum senden. ^^
Kullanıcı profilini gör
Inari Umi Okinawa
Gryffindor I. Sınıf

Evcil Hayvanı : Yuki(Pigme bir Unicorn)
Lakap : Kuroi Neko(Kara Kedi)
Desteklediği Taraf : Aydınlık Taraf
En Belirgin Özelliği : Hırsı

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   C.tesi Kas. 22, 2008 5:41 am

Henüz RP yapmadık.Ama tenhada gördüğüm vakit canını yakacağım.Diğer RP'lerine bakarsak başarılı demek mümkün + yarım RP'si henüz yok bu avantajı arttırıyor (Üstteki kullanıcı dürtükler)
Kullanıcı profilini gör http://darksideofhogwarts.yetkin-forum.com/lejant-f6/inari-umi-o
Romina M. Levy
Slytherin I. Sınıf

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   C.tesi Kas. 22, 2008 6:14 am

RPleri çok kısa No Uzunluk her şey değil tabi ama biraz ayrıntı eklese, betimleme eklese... Bilmiyorum. Noktadan sonra boşluk bırakmadığı için zaten fazla ufak olan fontu iyice okunmaz oluyor. Zaman zaman nereden nereye atladığını anlamıyorum çünkü karakterin içini pek yansıtmıyor. Lejantına bakmasam nasıl bir karakteri var, olaylara bakış açısı nedir, karşısındaki insan hakkında ne düşünüyor anlayamam. Anlatım tarzını iyi bulan varsa bile benim zevkime uymuyor. Cümleler arasında çatı farkı çok var, bazen diyalog öncesinde başladığı cümlenin sonunu getirmiyor. Görebildiklerim böyle...
Inari Umi Okinawa
Gryffindor I. Sınıf

Evcil Hayvanı : Yuki(Pigme bir Unicorn)
Lakap : Kuroi Neko(Kara Kedi)
Desteklediği Taraf : Aydınlık Taraf
En Belirgin Özelliği : Hırsı

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   C.tesi Kas. 22, 2008 6:20 am

RP'leri çok uzun ama karakteri anlatan özelliği oldukça yerinde.Uzun RP'lerden hiç haz almıyorum ama kimi zaman severek okunabilir RP'ler yaptığını fark ettim.Diyalogları gerekmedikçe yapıştırmasa çok daha uygun olur;)
dip not:Bu sitenin fontuna bir türlü alışamadım.Çok küçük kalıyor yazı stiline.Zamanla aşılacak bir durum tabi.RP yaptığımda uzatırsam fazla saçmalıyorum çünkü masaüstü FRP'ye alışkınım.Her RP yazdığımda karakterimden bahsedersem yaratıcılık gerçekleştirilemez ve kurgu olamaz.Bu yüzden doğaçlama ile yapmak mantıklı diye düşünüyorum
Kullanıcı profilini gör http://darksideofhogwarts.yetkin-forum.com/lejant-f6/inari-umi-o
Spencer Jude Warrington
Ravenclaw I. sınıf

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Salı Kas. 25, 2008 1:19 pm

Rp ve frpnin farklı şeyler olduğuna inanan ve son zamanlardaki rpleri daha çok beğenen bir insan olarak pek beklediğimi vermediğimi söylemeliyim rplerinin. Önemli olan uzunluk değildir benim için asla, kaldı ki ben bile nedense bu sitede kısa yazıyorum hep.(Hakkaten niyeki O.o) Ama kısa bile olsa rplerin içinde bir derinlik olması gerektiğini düşünüyorum. Elbette bu zamanla oturan bir şey ama sen de uzun süreli rpci olduğunu söylemişsin. Betimlemeleri yapmak, biraz olsun karakterin görüşlerine yer vermek rpleri uzatmak için değil zenginleştirmek ve okumayı kolaylaştırmak, insanı rplerin içine çekmek için gereklidir bence. Olay rplerinde bu gerekli değil ama ben mi yanılıyorum yoksa henüz bir olay rpsini okumadım mı senden bilmiyorum. Dağıttım, toparlayayım. Rplerinin içeriğinin biraz yetersiz kaldığını düşünüyorum kısaca, betimleme ve karakter tahlili konusuna biraz daha yer verirsen daha okunur daha hoş rpler çıkabiliir. Ha ben uzman mıyım? Hayır, kendi sadece fikrimi söylüyorum.
Kullanıcı profilini gör

Rp Yorumlama
1 sayfadaki 1 sayfası