~ Aşağıdaki İlan Panosu, yeni duyuru eklendiğinde kızaracaktır. Güncel duyuruları oradan takip edebilirsiniz.
 
AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Karyn Mia Roseen

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Karyn Mia Roseen
Ravenclaw I. sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 28
Yaş : 26
Rp Yaşı : 11
Kan Statüsü : Safkan
Rp Partneri : Emmett Ray Rutherford
En Belirgin Özelliği : Meraklı
Kayıt tarihi : 10/11/08

MesajKonu: Karyn Mia Roseen   C.tesi Kas. 15, 2008 8:31 am

¤ Adı ~ Karyn Mia
¤ Soyadı ~ Roseen
¤ Yaşı ~ 11
¤ Kan Statüsü ~ Safkan
¤ Uyruğu ~ Dani

¤ Fiziksel Özellikleri ~Doğal hali kıvırcık olan kestane rengi saçları omuzlarına kadar uzanır. Gözleri ela renginde olmasına rağmen, giydiği kıyafetlere ve ruh haline göre bal rengine dönebilmektedir ara sıra. Hiç sevmediği ama ona şirinlik katan çilleri vardır. İleride bu çillerden kurtulmak için makyaj yolunu kullanacaktır. Bir hayalet kadar olmasa da beyaz bir teni vardır. Yaşıtlarına göre kısa bir boyu vardır. Gülümsediğinde ortaya çıkan iki tane gamzesi vardır. Büyükannesi tarafından zayıf diye tabir edilse de boyuyla orantılı bir kiloya sahiptir. Kıyafetlerinde genelde yeşil ve mavi tonlarını kullanır. Çok abartılı bir giyiniş tarzı olmasa da giydiklerine dikkat eder. Kirli ve düzensiz görünmek en son isteyeceği şeydir.

¤ Kişisel Özellikleri ~ Kitaplarla arası şaşılacak derecede iyidir. Okumayı öğrenmeden önce sadece resimleriyle yetinmiş; ama daha sonraları öğrendiklerini geliştirmek için çok farklı kitapları okumaya başlamıştır. Fazlasıyla meraklıdır; bilmediği bir konu, bir olay olmamasını ister. Hogwarts'a gelmeden önce de bu konuyla ilgili çok araştırma yapmış; birçok kişiden daha fazla bilgiyle gelmiştir. Arkadaşları tarafından 'ayaklı ansiklopedi' diye tanındığı bile olmuştur. Çocukluğunda kitaplarla fazla haşır neşir olduğu için, diğer çocuklar gibi oyun oynamak yerine kütüphanede yalnız başına vakit geçirmeyi tercih etmiştir. Bu da onun sessiz ve sıkıntılarını etrafındakilere anlatmayan biri haline getirmiştir. Bir sorunu olduğu zaman en yakını dışında hiç kimseye -hatta bazen ona bile- anlatmaz; sorunları kendi kafasında çözmeye çalışır. Bunun onu ne kadar yıprattığını bilse de; huyundan vazgeçememektedir. Çok konuşup kafa şişiren insanlardan değildir; aksine çoğu zaman sessizliğini korur ve gerekmedikçe konuşmaz. Ama bu sessizliğinden yararlanıp da kendisine bir şey söylendiğinde sessiz Mia gider; yerine lafını esirgemeyen, açıksözlü biri gelir. Ezilmeye, altta kalmaya asla tahammül edemez. Adaletsizliğe de asla tahammül edemez. Karşısındaki kim olursa olsun -bir profesör, en yakın arkadaşı- haksızlık yaptığı anda sorun ortadan kalkana kadar konuşmaya başlar. Yapmacık değildir; dürüstlüğe ve doğallığa önem verir. Emir almaktan, kurallara bağlı yaşamaktan nefret eder. Kimsenin kendisine karışmamasını ister. Hissettiklerini o istemediği zaman kimse anlayamaz. Kahrından ölecek olsa bile güler yüzlü olmayı başarır. O anlatmadıkça hayatının kötüye gittiğini anlayamazlar etrafındakiler. Karşısındaki insandan nefret etse dahi, güler yüzlü olmayı başarır. Kendini beğenmiş, şımarık insanlardan nefret eder. Ama bazen kendi bildiklerinden dolayı ukalalık yapabilir Karyn. Bu huyu yüzünden kendini beğenmiş gibi gözüktüğü olsa da bunu pek umursamaz. Bilmiş gibi davranmak elinde değildir çünkü. Cesaret kavramı pek gelişmemiştir onda. Riskli işleri göze alamaz, mecbur kalmadığı sürece kendini tehlikeye atmaz. Küçüklüğünde başına gelenlerde hep ablasına sığınması; ondaki bu cesaretsizliğin olmasında büyük etkendir. Israrlara asla dayanamaz. Ama bazı konularda -özellikle öğrenmek istediği şeylerde- fazlasıyla inatçı olabilmektedir. Sesi güzeldir, tek kaldığı zaman şarkı söylemeye bayılır. Kendinden çok arkadaşlarını düşünür. Bu huyu yüzünden başına gelmedik iş kalmamıştır ki cesaretsizliği bu konuda devre dışı olmaktadır. İçten içe olumsuz düşünse de, dışarıya genelde olumlu yanını gösterir ve fazlasıyla önyargılıdır. Sabırsızdır. 6. hissi kuvvetlidir. Fazla hassastır. Çabuk incinir. Hafızası çok kuvvetlidir. Rahat olmak ister her zaman. Kıyafetlerinden düşüncelerine kadar hiç bir şeyine karışılmamasını ister ki en hassas olduğu konulardan biridir bu.

¤ Ailesi / Geçmişi ~ Roseen ailesi Danimarka'da köklü olmasına rağmen, adını duyuramamış bir ailedir. Yaşanan tüm olaylara karışmamışlar, kendi yağlarında kavrulmuşlardır. Mia'nın babası Danimarkalı, annesi ise İngilizdir. Onların tanışması babası Ryker'in İngiltere'de olduğu bir günde olmuştur. Daha sonra da evlenmişler ve mutlu denecek bir yaşantıları olmuştur. Çift, Ryker'in Danimarka'dan pek hoşlanmamasından dolayı İngiltere'ye yerleşmiştir. Londra'da yaşayan ikili, yaz tatillerinde Danimarka'ya Ryker'ın anne babasını yanına giderler. Ryker, Sihir Bakanlığında Sihirsel Yaratıklar Düzenlenmesi ve Denetim Dairesinde, cincülerle ilgili bölümde çalışmaktadır. 15 Eylül'de ise, sarışın, saf bir güzelliğe sahip olan kızları Mia gelmiştir dünyaya. Mia'nın kendisinden on yaş kadar büyük bir de abisi vardır, Bjarke adında. Ailede en iyi anlaştığı, küçük sırlarını anlattığı tek kişidir. Bir de yanlarında yaşayan büyükannesi vardır ki çoğu zaman tüm aileyi çileden çıkarır. Ama -hakkını yememek lazım- Mia'ya öğrettiği nezaket kuralları, kızın tüm hayatı boyunca işine yarayacaktır. Annesinden göremediği ilgiyi ondan görmüştür. Annesi çoğu zaman küçük kızı ihmal etmiş, gerekli sevgiyi gösterememiştir. Babasının da işleri yoğun olunca, Mia'ya bakacak ve onunla ilgilenecek kişi olmuştur büyükannesi Axelle.


¤ Örnek Rp ~

Güneş yeryüzündekilerin sıcaktan bunalmasını umursamadan, Hogsmead’in ısısını gittikçe artırıyor, dışarıda durulmayacak bir hale getiriyordu. Havada tek bir bulut yoktu; yaz gerçek manada gelmiş, Hogwarts öğrencileri de bugünden itibaren başlayan tatile merhaba demişti. Okullarından, az sonra kalkacak trene hücum etmiş çocuklar, etrafındakileri umursamadan ilerlemeye çalışıyorlardı. Dışarıdan göründüğü kadarıyla tek dertleri sandıkları ve yanlarından ayırmadıkları hayvanlarıydı. Kendilerini Londra’ya götürecek trenin açık olan kapılarının önüne dizilmişler, ağır bir şekilde içeriye atıyorlardı adımlarını. Ne tuhaf ki hepsi içeriye girmek için acele etse de, sıra çok yavaş ilerliyordu. En azından Mia böyle düşünüyordu.

Eşyalarının bulunduğu tahta sandığı bir eliyle çekmeye çalışırken, diğer elinde çırpınmakta olan beyaz tüylü baykuşu Lumiére’in bulunduğu kafesi taşıyordu. Neredeyse beline uzanan sarı saçları güneşin yakıcı ışınlarıyla parlak bir hal almış, ensesine yapışmıştı sıcaktan. Bu durumdan her ne kadar rahatsız olmuş olsa da ellerinin dolu olmasından dolayı çaresizlik içinde ilerlemeye çalışıyordu sarışın cadı. Üzerine deniz mavisi askılı tişörtünü ve dizlerinin biraz üstünde kalan siyah kot eteğini giydiğine şükrediyordu şimdi. Bu sıcakta başka bir şey giymek delilik olurdu herhalde. Rahatsızlılığını mimiklerine fazla yansıtmıştı; dudaklarını ısırıyor ve kaşlarını çatıyordu ilerlediği her adımda. Tamamen trenin içine girdiği anda ise yüzüne ferahladığının bir belirtisi olan gülümsemesini yerleştirmişti.

Uzun koridorda etrafına bakarak yürürken biraz ileride Sintié’nin bir kompartımana girdiğini görmüştü. Diğerlerinin de orada olduğunu düşünerek kompartımana doğru yürümeye başladı. Bir anda aklına gelen bir şeyle yerinde durdu. Şuan için oraya gitmek istemiyordu, evet. İçeride oturabilecek kişileri az çok tahmin edebiliyordu. Verdiği kararın doğruluğundan emin bir şekilde boş bir yer aramaya koyuldu. Ama açtığı kapıların ardında genelde grup halinde büyücü ve cadılar ya da rahatsız edilmek istemeyen çiftler vardı. Az önceki kompartımandan Sintié’nin çıktığını görene ve kendisiyle göz göze gelene kadar yürümeye devam etmişti. Ama en yakın arkadaşının kendisini yanına çağırdığını anladığı an; oraya gitmemek için kızı görmezlikten gelip en yakındaki kompartımana attı kendini. İçeride kimin olduğuna bakmamıştı bile; eğer yine kendisine ters ters bakan bir çift görürse bu sefer dışarıya çıkmayacaktı. Ama rahat bir nefes alabilirdi ki karşısında kendisine merakla bakan yalnızca bir çift göz vardı.

“Ani bir giriş yaptım ama gelmemin bir sakıncası yoktur umarım.” Ses tonu soru sormuş gibi çıkmasına rağmen ukalalık yaptığını düşünüyordu. Ama her defasında Sintié’nin keskin bakışlarına maruz kalınca bir süre düşünmeden konuşuyordu. Ama şuanda karşısında buz mavisi gözlerin yerine onlardan daha sıcak bakan kristal mavi tonunda gözler vardı. Tuhaf bir şekilde küçük kızı rahatlatmıştı bu bakışlar. Yüzüne çarpık bir gülümseme yerleştirdi ve göz bebekleriyle çocuğu rahatsız etmeyecek bir şekilde incelemeye başladı. Düz siyah saçlarıyla beyaz teni birbirlerine zıtmış gibi gözükse de hoş duruyordu. İlk bakışta dikkatini çeken en belirgin nokta ise çocuğun kristal mavisi gözleriydi. Ama meraklı bakışlarından ne tepki vereceğini çıkaramıyordu. Daha önce Hogwarts sınırları içerisinde görüp görmediğini düşünürken, gözlerinin önüne bir Quidditch maçı gelmişti. Onu süpürgenin üzerinde hayal etmekte zorlanmamıştı ve kafasındaki parçalar gittikçe tamamlanıyordu. Yüzleri aklında tutmak da çoğu zaman zorlansa şuanda hafızasında yanılmadığını düşünüyordu. Karşısındaki büyücü Gryffindor takımının kaptanı olmalıydı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Christina A. Carlisle
Kara Büyü Profesörü ve Slytherin Bina Sorumlusu
avatar

Mesaj Sayısı : 232
Yaş : 30
Rp Yaşı : 25
Kan Statüsü : Safkan
Desteklediği Taraf : Karanlık Taraf
En Belirgin Özelliği : Soğuk ve Gizemli
Kayıt tarihi : 03/11/08

MesajKonu: Geri: Karyn Mia Roseen   C.tesi Kas. 15, 2008 8:48 am

Ravenclaw ~

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Karyn Mia Roseen
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Hogwarts'ın Karanlık Yüzünden Önce :: Karakter :: Seçme Bölümü-
Buraya geçin: